Düzce 2024

Değerli Araştırmacılar,

Ulusal 9. Yapı Mekaniği Laboratuvarları Çalıştayı (YMLÇ) Prof. Dr. Uğur ERSOY onuruna 18-19 Ekim 2024 tarihlerinde Düzce Üniversitesi’nde yüz yüze gerçekleştirilecektir.
YMLÇ ülkemizde nitelikli deneysel araştırmaların yaygınlaşmasına katkı sağlayan, bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı bir tartışma platformu, bir akademik birlikteliktir. Yapı mekaniği konularında deneysel araştırmalara ilginin artması ile birlikte üniversitelerde yaygınlaşması toplantının çok amaçlı önemini ve yararını açıkça ortaya koymaktadır.
Değerli araştırmacılar, tamamlanmış ya da devam etmekte olan deneysel çalışmalarınızın yanı sıra planlama aşamasındaki çalışmalarınızı da bu bilimsel platforma taşıyabilirsiniz. Çalıştay süresince gerçekleştirilecek paylaşımlar ve tartışmalarla yapı mekaniği laboratuvarları ulusal bilgi birikimine önemli katkılar sağlanabilecek, alandaki ulusal sorunların çözümüne yönelik ortak akıl oluşturularak gelecekteki çalışmalara ışık tutabilecektir.
İnşaat Mühendisliği yapı mekaniği alanında deneysel araştırma yapan tüm araştırmacılarla birlikte üniversitelerinde yapı mekaniği laboratuvarı kurmayı planlayan ilgilileri, kamu ve özel sektör uygulamacılarını Düzce’ye çalıştaya katılmaya davet ediyoruz.

YMLÇ Yürütme Kurulu

Daha sonra ilan edilecektir.

Katılım Bilgi Formu son gönderme tarihi : 09 Eylül 2024
Bildiri son gönderme tarihi : 09 Eylül 2024
Kabul edilen bildiriler için duyuru : 20 Eylül 2024
Çalıştay tarihi : 18–19 Ekim 2024

Bildiriler, yazım kılavuzu kullanılarak ve altı sayfayı geçmeyecek şekilde hazırlanmalıdır. Yazım kılavuzuna uygun olmayan bildiriler kabul edilmeyecektir. Bildirilerin en geç 09 Eylül 2024 tarihine kadar ymlcinfo24@gmail.com e-posta adresine yollanması gerekmektedir. Bu tarihten sonra gönderilen bildiriler kabul edilmeyecektir. YMLÇ Yürütme Kurulu ve danışman incelemeleri sonucunda uygun bulunan bildirilerin kabul yazıları toplantı programı ile birlikte araştırmacılara gönderilecektir.

Çalıştaya katılım için katılım bilgi formunun doldurulup, en geç 09 Eylül 2024 tarihine kadar ymlcinfo24@gmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Mehmet Emin ARSLAN, Prof. Dr., DÜ
Serkan SUBAŞI, Prof. Dr., DÜ
Mehmet EMİROĞLU, Doç. Dr., SAÜ
Batuhan AYKANAT, Araş. Gör., DÜ
Muhammed MARAŞLI, Fibrobeton Yapı Elemanları A.Ş.

Düzce Üniversitesi, Konuralp Yerleşkesi
Cumhuriyet Konferans Salonu
DÜZCE

Yürütme Kurulu adına
Prof. Dr. Sinan ALTIN
e-posta: ymlcinfo24@gmail.com

Yerel Yürütme Kurulu adına
Prof. Dr. Mehmet Emin ARSLAN
DÜ, Müh. Fak., İnş. Müh. Bölümü
e-posta: mehmeteminarslan@duzce.edu.tr
tel: 0(541)8191606

Comments are closed.

  • Destekleyen Kurumlar
    TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası